Komputer stacjonarny do gier

A A A Drukuj
Komentarze     0

Komputer stacjonarny do gier

Ulubieńcy gier komputerowych często mają problem z doborem sprzętu odpowiadającego ich potrzebom. Planując zakup komputera stacjonarnego bądź rozbudowę już posiadanego peceta, muszą zwrócić szczególną uwagę na kilka aspektów, które wpływają na wydajność sprzętu w grach. Jakie one są? O tym powiemy w tym artykule.


Nowoczesne gry bardzo eksploatują procesor oraz pamięć operacyjną i to te dwa podzespoły w komputerze stacjonarnym do gier powinny być najbardziej wydajne. Graczom poleca się zakup peceta z procesorem minimum dwurdzeniowym, o częstotliwości taktowania pojedynczego rdzenia wyższej niż 2,5 GHz oraz pamięcią operacyjną RAM o rozmiarze minimalnym 4GB. Takie lub lepsze parametry komputera stacjonarnego, to gwarancja bezproblemowej obsługi większości mało i średnio skomplikowanych gier.


Bardziej zaawansowane gry znane są przede wszystkim z dopracowanej do najmniejszych szczegółów grafiki. Aby tą właściwie odwzorować, komputer stacjonarny powinien posiadać dedykowaną kartę graficzną, dobrze współpracującą z procesorem, o minimalnej pamięci 1GB. Dobrze byłoby, gdyby posiadała przynajmniej dwa wydajne wiatraki zapewniające jej optymalne chłodzenie. Karta graficzna musi współpracować z monitorem. Gracze docenią jakość obrazu na tym, który ma ekran full HD o rozdzielczości 1920x1080 pikseli.


Komputer stacjonarny lubi się przegrzewać, a problem rozgrzewania się do granic możliwości pojawia się najczęściej podczas grania w zaawansowane gry. Tak więc każdy, kto lubi w nie grać, powinien zainwestować w wydajny system chłodzenia, najlepiej wodny. Jeśli ten nie jest kompatybilny z posiadaną płytą główną i kartami rozszerzeń lub jest poza granicami możliwości finansowych gracza, alternatywą jest zakup dodatkowych, wydajniejszych wentylatorów i ich instalacja na płycie głównej oraz postawienie jednostki centralnej komputera w przewiewnym miejscu, na otwartej przestrzeni.


Podsumowując, komputer stacjonarny do gier powinien
posiadać wydajny procesor o mocy min. 2,5GHz i pamięć operacyjną RAM od 4GB wzwyż, dedykowaną kartę graficzną z min. 1GB pamięci własnej oraz bardzo dobry monitor o rozdzielczości full HD. Nie mniej istotne jest to, aby miał dobre chłodzenie, na przykład wodne, lub przynajmniej dwa wentylatory, pozwalające na ominięcie problemu przegrzewania się sprzętu podczas gry.

Mateusz
Specjalista IT
Artykuły tego autora: 28
Specjalista IT
Przeczytaj również porady
 laptop do 2000 zł

Jaki laptop do 2000 złotych wybrać?

03.11.2014r.

Większość konsumentów podchodzących do zakupu komputera przenośnego, poszukuje modelu pochodzącego ze średniej półki cenowej. Obecnie ta oznacza sprzęt mieszczący się w przedziale cen od 1500 do 2000 złotych. Jak... czytaj więcej ›

Laptop do gier

Jaki laptop do gier kupić

31.10.2014r.

Osoby namiętnie grające w gry komputerowe wiedzą, jak sprzęt o niskiej wydajności potrafi negatywnie wpłynąć na jakość rozgrywek. Zastanawiając się nad zakupem laptopa muszą więc mieć na uwadze fakt, że ich potrzeby sprzętowe... czytaj więcej ›

Jaki komputer stacjonarny

Jaki komputer stacjonarny wybrać?

29.10.2014r.
1

Komputer stacjonarny jest coraz rzadziej wybierany przez użytkowników. Warto jednak rozważyć jego zakup. Dlaczego? Ponieważ jest to niedrogi sposób na posiadanie dobrego i wydajnego technicznie sprzętu do użytku... czytaj więcej ›

Komentarze
0

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz